Trwa ładowanie...

Drodzy Współużytkownicy portalu, szanowni Administratorzy i Moderatorzy.

Zanim się zniechęcicie długością i zawiłością proszę o uważne analizowanie tego co napisałem.

W niniejszej nocie chciałem zaproponować pewne udogodnienie, które pozwoliłoby na łatwiejsze porównywanie melas jednej firmy i nie tylko. Chodzi mianowicie o to, aby:

1. W Recenzjach melas dodać wyszukiwarkę marek, dzięki czemu łatwiej można będzie znaleźć wszystkie smaki danej marki, a nie tak jak dotychczas skakać po kolejnych stronach recenzji ułożonych alfabetycznie wg. marki. Oczywiście da się zdobyć poszukiwane informacje, ale wspomniany(dotychczasowy) sposób jest drażniący. Narazie mamy tylko kilka stron recenzji, ale co się stanie jeżeli za kilka lat okaże się że użytkowników forum jest 15tys, a recenzji tysiące?

Dlatego proponuję, aby po wejściu w recenzje melas ustawić od razu wyszukiwarkę. Co wyglądłoby mniej więcej tak:

pom 1

Po wybraniu określonej marki wyskakiwałaby lista recenzji tak jak to jest dotychczas po kliknięciu w nazwę w rankingu.

LUB:

qwe

Drugi pomysł jest chyba trudniejszy do zrealizowania, ale dawałby np. możliwość wpisać fragment nazwy poszukiwanego towaru i tak: po wpisaniu "Soc" wyskoczą wszystkie recenzowane dotychczas smaki socjala. a CO CIEKWASZE mógłby pozwolić na wpisanie "Straw" i wyskoczyłyby recenzje wszystkich melasek mających w nazwie strawberry(to jest coś co mi właśnie wskoczyło do głowy i niekoniecznie mądre). To umożliwiłoby wybranie najlepszego tytoniu truskawkowego, którego nazwa nawiązuje do smaku. Zdaję sobię sprawę, że jest to chyba skomplikowane( nie wiem- nie jestem informatykiem), ale ułatwiłoby to życie wielu poszukującym.

 

2. opcja to zmienienie troszeczkę wyglądu katalogu melas tak, aby po wyborze marki np. Social Smoke, w dotychczas wyskakującej liście nazw dodać np. w nawiasach ilość punktów uzyskanych w recenzjach i możliwość sortowania wg tego kryterium.

 

Mój pomysł zrodził się, gdy zastanawiałem się co zamówic na giełdzie. Sugeruję się (NARAZIE!) opiniami innych użytkowników+moimi preferencjami smakowymi) i wygląda to tak, że. 

1. otwieram ofertę na giełdzie

2. Patrzę co jest.

3. wchodzę w recenzje melas

4. Szukam danej marki 

5. Porównuję oceny i czytam recenzje

6. Jeżeli dany smak nie widnieje na liście recenzowanych muszę przejść do katalogu melas i poczytać dymki od nowa wyszukując interesujący mnie smak.

 

Po zmianie mógłbym wejść w katalog melas, wybrać markę i od razu widziałbym co jest zrecenzowane, a co nie(miałbym to wszystko na jednej stronie bez konieczności podróżowania po całym portalu)

Może wystarczyłaby nawet opcja, aby wynik z recenzji widniał po otwarciu strony danego smaku w katalogu melas tuż pod tytułem, bo na chwilę obecną recenzję są podpięte na samym dole ale komu chciałoby się liczyć średnią wg. wspaniałego algorytmu wymyślonego przez twórców uwzględniającego doświadczenie recenzenta.

 

Jest to zabieg kosmetyczny, ale takie też są potrzebne, by żyło sie lepiej. Wszystkim.

PS. Wybaczcie niską jakość zdjęć- wina fotosika.

Komentarze

  • Do czasu ewentualnych zmian zawsze możesz od razu przechodzić do katalogu melas, na dole masz recenzje jeśli są:)
    Hazetone
  • tak tak... wiem o tym doskonale. napisałem o tym na koncu... recenzje są, ale trafia się sporo takich, które piszą ludzie po pierwszym paleniu i dlatego przydałaby się gdzieś w katalogu melas informacja o średnim wyniku uzyskanym przez dny smak.
    synekrav1
  • Zaloguj się aby skomentować

Powrót
do góry