Trwa ładowanie...

Pytanie: Kaya PNX480 vs Aladin Clones Captain

 • [2018-09-24 11:18] Sidal

  Witam Shishomaniaków, 

   

  Całkiem niedawno dołączyłem do szanownego grona. Jako, że wciągnęło mnie to bardziej niż Burnejka stejka przyszedł czas na zmianę chińskiego Oasisa (?!) na coś lepszego. Po studiowaniu forum i innych "internetów" wybór padł na średniej wielkości fajkę, około 50cm z silikonowy wężem.. a dokładniej na Kaye PNX480. Zdecydowanym krokiem ruszyłem do sklepu z shishami i tam mind fuck.. była ona, którą podał mi sprzedawca, Aladin Clones Captain. No piękna! 

   

  I teraz stoję nagi (z myślami) prosząc o pomoc i radę. Która lepsza i dlaczego. W Aladin ta tacka wydaje się nie praktyczna. Może inne pomysły? Ps. cena elastyczna, bardziej chciał bym zostać przy tej wielkości. Ps2 sorry za brak linków ale przeglądarka na telefonie nie ogarnia wklejenia ich tu.

   

  Buszkowe Pozdro

Odpowiedzi

 • [2018-09-25 17:27] boomi86

  Zerknij jeszcze na ofertę fajek AL-MANI https://sklep.shishacenter.pl/pl/c/Fajki-wodne/3/2/default/3

   

  Aladin jakościowo i wizualnie bardzo mocno podskoczył w ostatnim czasie więc o to nie ma się raczej co obawiać. PNX480 to bardzo dobra fajka, jakościowo i wizualnie (kwetia gustu oczywiście) chociaż ma też swoje mankamanty, przynajmniej ten model który ja posiadam już od kilku lat (kupowałem ją za ok 260zł inne czasy inne ceny). Rurka zanurzeniowa jest o jakieś 0,5-1,0 cm za krótka więc nalewając jej tyle żeby byla te 2cm zanurzona powoduje, że można jej trochę zaciągnąć od czasu do czasu bo podskakuje pod adapter, problem eliminuje użycie dyfuzora. Dzban moim zdaniem powinien być odrobinę większy i szerszy. Stabilności tej fajce nie brakuje ale czuć, że przypadkowe pociągnięcie może spowodować wywrotkę. Gdyby nie to, że w tej cenie można już dostać podobne jakościowo nieco wyższe fajki to byłaby to zdecydowanie ciekawsza propozycja, w tej cenie masz już KAYA PN630 czy SPN630. Komfort palenia i jakość będą bardzo podobne, masz możliwość sprawdzić i porównać z tego co piszesz więc warto to zrobić.

 • [2018-09-26 17:13] ART23

  W sprawie fajki wodnej Aladin Clones - wersja Captain / Officer / Private - osobiscie bardzo polecam, w zestawie wszystko co trzeba a jakosc palenia porownywalna jesli nie lepsza z fajkami PNX.

 • [2018-09-26 17:58] Sidal

  Dzięki za odpowiedzi! 

  Nie mogłem się powstrzymać i już wczoraj poszło zamówienie na Captaina :-) Obejrzałem ją jeszcze raz i naprawdę wygląda pięknie.. elegancko. Szeroki dzban powinien dać fajną stabilność.. a same materiały w odczuciu są dobrej jakości. Jak dojdzie dam znać.. w piątek powinienem przetestować :-)

   

  Na fajkę czeka już Starbuzz i Kaloud Lotus z phunelem :-)

Zaloguj się coby odpowiedzieć :)

Powrót
do góry