Trwa ładowanie...

Pytanie: problem z zapachem z shishy i nie tylko

 • [2017-07-14 02:11] piotrx21

  Witam, dostałem od siostry starą shishe która leżała u niej nie uzywana z ponad rok, to moja pierwsza styczność z shishą. Wcześniej był palony z niej tytoń ja aczkolwiek zakupiłem kamyczki Shiazo o smaku limonki i węgielki szybkie z carbopolu( teraz już wiem że dużo lepsze są zwykłe z kokosa), z shishą mam kilka problemów głównym jest jej dziwny zapach coś jak stare meble, przenosi się to na smak podczas palenia. Przez co nie czuć w ogóle tej limonki a tylko stary mebel, tak samo pachnie cała shisha . Starałem się ją wyszorowac ile dałem rady w wodzie z płynem do naczyń ale nic to praktycznie nie zmieniło,teraz zrobiłem to ponownie i leży aktualnie w zbiorniku wypełnionym tą mieszanką, modelu niestety nie znam ale jeśli potrzeba to mogę umieścić jej zdjęcia jutro jak wyciągnę ją z kąpieli. Drugim problem jest mała ilość dymu, co może to powodować? Jest jego naprawdę malutko i praktycznie człowiek ma wrażenie jakby wciągął po prostu zwykłe powietrze tylko o smaku "starego mebla" .

  Shishe rozpalam w następujący sposób:

  Do dzbanka nalewam wody tak, że rurka jest zanurzona na jakeiś 2cm. (próbowałem też mniej ale to nic nie zmieniło) 


  Do cybucha nakładam kamyczków a następnie przykrywam folią aluminiową( próbowałem 1 i 2 warstwy) 

  Folie dziurkuje a na wierzchu, na środku kładę odpalony węgielek . 

  Wie ktoś może jak pozbyć się tego zapachu i jak uzyskać więcej dymu a nie malutko i to rzadkiego jak powietrze. Z góry dziękuje za pomoc, Pozdrawiam.

Odpowiedzi

 • [2017-07-14 10:04] boomi86
  Efekt starego mebla to może być problem węża, a nie samej fajki. Tutaj mycie nie pomoże więc wąż bezwzględnie do wymiany. Kolejna kwestia małej ilości dymu prawdopodobnie nieszczelność fajki lub węża, możliwe że obydwu elementów. Zatkaj wlot adaptera na cybuch i rurkę zanurzeniową, a potem spróbuj dmuchnąć w wąż czy ucieka gdzieś powietrze.
 • [2017-07-28 22:36] kamil94

  Mało dymu możesz też uzyskiwać z powodu węgielków samorozpalających się, jest to nic innego jak shit wg. mnie, z doświadczenia też tak miałem.

Zaloguj się coby odpowiedzieć :)

Powrót
do góry